Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak co roku w naszej szkole upamiętniliśmy odzyskanie przez naszą Ojczyznę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas trzecich gimnazjum przygotowali okolicznościową akademię. Nad całością czuwali: P. Izabela Świerczek, P. Katarzyna  Dyrcz oraz P. Jan Motor. Uroczystość przybrała formę niekonwencjonalnej podróży po trudnych drogach do swobody, gdzie ,,środkiem lokomocji” były wszystkie, najbardziej znane, patriotyczne pieśni tamtego okresu. W ten sposób prowadzący słowno-muzyczny spektakl porwali zgromadzoną społeczność szkolną do śpiewu i powtórki z krwawej historii naszej Ojczyzny. Wzruszenie, jakie udzieliło się zarówno wykonawcom jak i widzom, tym bardziej przyłączyło się do oddania hołdu bojownikom za wolność Rzeczpospolitej.