Witam serdecznie,

w związku z zaistniałą sytuacją przesyłam dzieciom zadania do samodzielnego wykonania z języka angielskiego. Tym razem ograniczę materiał tylko do tego, który został zaproponowany przez wydawnictwo w podręczniku i zeszycie ćwiczeń, żeby łatwiej było się Państwu zorientować, co do wymagań z języka angielskiego.

W nauce pomocnym będzie również skorzystanie ze strony wydawnictwa Macmillan, na której znajdują się nagrania do ćwiczeń. Adres strony podany jest na tylnej okładce podręcznika. Należy wejść na stronę Macmillan – strefa ucznia – szkoła podstawowa klasy 1-3, wybrać nazwę podręcznika Tiger 1 i rozwinąć, tam Państwo znajdziecie pupil's audio – czyli nagrania dla ucznia.

Bardzo proszę przyswoić materiał podany poniżej z rozdziału 4, który już został rozpoczęty. Jednak dla jasności wymienię wszystkie strony, które będą sprawdzane po powrocie do normalnego trybu nauczania.

Pojedyncze słówka należy umieć na pamięć. Należy również ćwiczyć ich zapis, natomiast całe zdania rozumieć ze słuchu. Nauką wymowy, komunikacji oraz samego czytania zajmiemy się na lekcji. W celu utrwalenia wymaganych słów i zdań pomogą ćwiczenia wskazane poniżej.

Materiał do samodzielnej nauki:

- słownictwo ze strony 39 w książce w zadaniu 3 (przepisz cztery razy do zeszytu),

- nazwy naczyń ze strony 90 w książce (przepisz cztery razy do zeszytu),

- struktury:

a) I like cheese and milk. - Lubię ser i mleko.

b) I don't like cheese or milk. - Nie lubię sera lub mleka.

c) Do you like cheese? - Czy lubisz ser?

Yes, I do. - tak., No, I don't. - Nie.

d) Let's have four potatoes. - Weźmy 4 ziemniaki.

e) Dinner time – Czas na obiad

Zadania w zeszycie ćwiczeń (część ćwiczeń już powinno być wykonane z poprzednich lekcji):

–                    str. 38 ćw. 1,

–                    str. 39 ćw. 1,

–                    str. 42 ćw. 1 (animals-zwierzęta, plants-rośliny, meat-mięso, fish-ryby, fruit-owoce, vegetables-warzywa)

–                    str. 44 ćw. 1, 2,

–                    str. 46 ćw. 1,2,

–                    str. 47 ćw. 3,4.

Zadania będą sprawdzane po powrocie do szkoły.

Można skorzystać ze słownika online lub translatora (jest dużo różnych w sieci), wpisać słówko lub całe zdanie i posłuchać wymowy.

Zachęcam również do korzystania ze stron internetowych do nauki języka, np.

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/, gdzie można znaleźć gry, piosenki, filmiki, zagadki, wystarczy wpisać FOOD.

W razie pytań lub wątpliwości proszę pisać na adres: dominikasuska@vp.pl

Pozdrawiam i życzę nie tylko miłej, ale i owocnej nauki :-).